SOS – Spoločne občania Slovenska

Vážení spoluobčania,

Prihovárame sa vám ako členovia strany SOS-Spoločne občania Slovenska. Strany, ktorá vznikla pred poslednými parlamentnými voľbami. Určite Vás hneď napadla otázka: načo ďalšia nová strana? S výtlakom jedno percento? Súhlasíme. Strán v našej malej vlasti je neúrekom. Tých aktívnych len zopár. Vráťme sa ale k podstate založenia našej strany. Vy všetci, ktorí nás teraz sledujete, ste spokojní? Vy všetci, ktorým nie je ľahostajná budúcnosť vaša alebo vašich potomkov? Súhlasíme s vami. Ľudia sú z toho množstva negatívnych každodenných informácií už znechutení. Niet sa čomu čudovať.

Naša krajina sa dostala niekde, kde sme určite nechceli byť. Niekomu sa podarilo nás „možno podprahovo” rozdeliť. Vôbec nie je konšpiráciou keď tvrdíme, že sem prúdia milióny práve na tento účel. Sú z nich financované mimovládne organizácie, ktoré usporadúvajú podujatia k masírovaniu nálad ľudí, vás bežných občanov, ktorí sa neviete brániť. Z pódií na námestiach vykrikujú svoje heslá a dávajú najavo svoje zaplatené presvedčenie. Čo je zarážajúce, že ovplyvnili aj časť umeleckej populácie a ďalších známych osobností, ktoré sa pridali.

Ako strana nechceme rozdeľovať, ale spájať bežných ľudí. Koniec koncov, máme to aj v samotnom názve strany “spoločne občania Slovenska”. Poďme teda spoločne, vykročme spoločne na cestu porozumenia, chápania jeden druhého, vzdelávajme sa, zabávajme sa – veď kultúru, tradície a zvyky nám nikto ukradnúť nemôže. Nech už je náš svetonázor akokoľvek odlišný, kroky na valčík a polku máme rovnaké. A práve tak i recept na bryndzové halušky či sviečkovú. To sú naše hodnoty. Slovania vždy držali spolu a pomáhali si. Naši predkovia, naše mamy, otcovia, dedovia a babičky našu krajinu vybudovali.

Kde by sme boli dnes nebyť ich odriekania, tvrdej práce a odhodlania? Kde by sme chodili do školy? Kde by sme bývali, pracovali? Možno si poviete – z nostalgie žiť nemôžeme. Súhlasíme s vami. Začnime preto budovať znova! Naše vzťahy k sebe navzájom, pomáhajme si, oddychujme, venujme sa športu, kultúre, koníčkom… všetkému zdravému, čo nás napĺňa. Priatelia, uvedomujúc si svoju dočasnosť tu na tomto svete, zamyslime sa. Čo je najdôležitejšie? Aké sú to hodnoty? Neustály hnev a rozbroje či už v rodinách, na pracovisku alebo v narušených susedských vzťahoch určite nie. Ak sa vám naše atribúty zapáčili, pridajte sa k nám a skúsme to spoločne zmeniť.

Spoločne! Spoločne občania Slovenska.