SLNIEČKÁRI – ako ich rozpoznať?

Slniečkár považuje všetko, s čím niekto nesúhlasí za lož, uráža ho to a túži podobné názory vyhladiť zo sveta spolu s ich nositeľmi. Rečníci majú pochybnosti, či Slovensko bude dostatočne silným partnerom Európskej únie – rozumej tomu, či budeme POSLUŠNÝM VAZALOM EÚ. Všetci slniečkári majú jednotnú rétoriku: – pomoc Ukrajine a migrantom; – byť silným partnerom Európskej únie a NATO a – to všetko bezpodmienečne! Lebo tie podmienky, za ktorých sme do EÚ 1. mája 2004 vstúpili ( a ktoré boli pre Slovensko optimálne ), tie podmienky sa práve slniečkári pokúšajú zmeniť. Sú zohratí, zomknutí a zrejme aj nevedomí!

Podľa psychológov sa jedná o duševnú poruchu týchto osobností, v dôsledku ktorej jedinec nie je schopný vnímať a ani rozoznávať realitu a nie je schopný ani zodpovedajúcim spôsobom reagovať na túto realitu. Takto duševne narušený jedinec potom jedná výhradne podľa svojej predstavy presne tak, ako by chcel, aby jednali všetci ostatní.

Ako vojsť do duše týchto pomýlených ľudí? Predkladáme stručný manuál vlastností pravého slniečkára:

( Zdroj: Václav Ján30.10.2018 )

 • Slniečkár, ktorý desať rokov študoval biológiu, etnografiu, či medicínu, ale rovnako dlho bude zízať na belocha a na černocha, bez toho aby poznal, ktorý je ktorý, pretože predsa nie je rasista.
 • Slniečkár verí, že pánboh kedysi nespravodlivo vytvoril bohaté krajiny a chudobné krajiny a potom do nich nalosoval rôzne národy, takže napríklad na Sudáncov alebo Afgancov náhodou vyšla chudobná krajina a na Nemcov či Švédov náhodou krajina bohatá. To sú krivdy ľahko napraviteľné tým, že ľuďom nalosovaným do chudobných krajín bezodkladne umožníme čerpať bohatstvo krajín bohatých.
 • Slniečkár, keď vidí horieť autá zapálené arabskými gangami, je autenticky otrasený, ako veľmi týmto ľuďom bieli utláčatelia ublížili a ako málo ich chápeme a tolerujeme, že sa musia správať tak nekonvenčne a dostane hroznú zlosť na fašistov.
 • Slniečkár zásadne nerozpráva vtipy o cigánoch, homosexuáloch alebo ženách, aby niekoho neurazil, ale pokojne vyjaví svoju túžbu, aby normálni ľudia, ktorí sa previnili iným názorom, už čoskoro vymreli.
 • Slniečkár je totiž veľmi mierumilovný a tolerantný človek a ak niekoho žlčovito nenávidí, cíti sa ešte ušľachtilejším, pretože zaručene ide o nejakú odpornú bytosť,  alebo skupinu osôb, ktorí si nenávisť zaslúžia a ich potieraním bojuje za lepší svet.
 • Slniečkár neznáša „čiernoprdelníkov“ a opovrhuje „babkami, čo chodia do kostola,“ ale akákoľvek kritická zmienka o islame ho vytočí do biela, lebo za ňou vidí urážanie náboženského presvedčenia.
 • Slniečkár by hanbou nevyliezol do smrti z postele, keby niekedy v slabej chvíľke predniesol niečo nekorektného na adresu nejakého postihnutého spoluobčana, ale Václav Klaus mladší by podľa neho mal „zaliezť do diery aj s tým svojim ksichtom, rovnako hnusným ako jeho xenofóbne kecy„.
 • Slniečkár považuje takmer každého súkmeňovca za blbca, nevzdelanca, či zakomplexovaného dedinského burana, ale primitíva z akejkoľvek chránenej menšiny, rovnako ako najhlúpejšiu ideológiu, ak je dostatočne exotická, samozrejme toleruje, obhajuje, považuje ju za nesmierne roztomilú, zaujímavú a obohacujúcu.
 • Slniečkár vstáva a zaspáva nešťastný z toho, že patrí medzi odporne privilegovaných bielych Európanov, a celý deň premýšľa, ako sa tohto prekliatia zbaviť a kde ešte vyjsť v ústrety cudzincom, ich bohom a kultúram, aby tým konečne aspoň trochu odčinil hriechy otcov.
 • Slniečkár presne vie, koho má práve obdivovať, koho rešpektovať, koho tolerovať a kým opovrhovať, pretože svoj humanizmus riadi podľa detailných a stále aktualizovaných zákonov neomarxistického katechizmu.
 • Slniečkár nesmierne trpí, že je neustále ohrozovaná demokracia, ale keď vyjde kniha, s ktorej obsahom nesúhlasí, požaduje jej stiahnutie z predaja a je nahnevaný, ako je možné, že niekto verejne prezentuje tak nesprávny názor.
 • Slniečkár každú informáciu, ktorá mu nezapadá do jeho obmedzeného informačného poľa a neutvrdzuje ho v jeho svetonázorovej doktríne, odmietne ako sprisahaneckú teóriu, ale zároveň pevne verí, že výsledky amerických volieb sa plánujú a rozhodujú v kremeľskom IT oddelení.
 • Slniečkár sa veľmi smeje pri informácii, že americkú politiku ovládajú sionisti, pretože to je politicky nekorektné tvrdenie, ale zvážnie pri úvahe, že americkú politiku ovláda Putin, pretože to je politicky korektné tvrdenie a navyše to hovorili v televízii.
 • Slniečkárovi je jedno, že mnohí seniori umierajú v biede a špine, že detské domovy sú plné bezprizorných detí, podporuje, aby boli vraždené nenarodené európske deti po miliónoch, ale rád by si pripadal ušľachtilo a tak by chcel na prevýchovu do našej krajiny umiestniť pár trpiacich detí zo Sýrie.
 • Slniečkár nehovorí normálne, ale politicky korektne, takže neustále zvažuje, čo a ako možno verejne predniesť a preto sa v ňom hromadí stres a negatívne emócie, ktoré našťastie môže ventilovať v pravidelných prejavoch neznášanlivosti voči tým občanom, ktorí majú odlišné postoje.
 • Slniečkár veľmi trpí neprávosťami v spoločnosti, vadami demokracie, korupčníctvom a neschopnosťou politikov a hodlá túto situáciu radikálne riešiť – preto odvážne volí liberálov. Označuje ich za rebelov.
 • Slniečkár prehlasuje teórie o riadenej a podporovanej migrácii za nepotvrdené správy a žiada kvôli nim cenzúru internetu, aby vzápätí s úplne mimovládnou a úplne neziskovou organizáciou odišiel vítať imigrantov a vymýšľať, ako ich sem zase nenápadne pár dostať.
 • Slniečkár považuje informácie, ktorými sa snažia ovplyvniť verejnú mienku Rusi, za propagandu a informácie, ktorými sa verejnú mienku snažia ovplyvniť Američania, za obranu proti propagande.
 • Slniečkár bude bojovať do roztrhania tela za to, aby ste mohli hovoriť svoj názor – ak sa tento názor nebude líšiť od jeho názoru.
 • Slniečkár miluje výhradne seba a svoju dokonalosť, ale predstiera, že má rád predovšetkým Rómov, homosexuálov, Arabov či bezdomovcov, pretože tento postoj mu zaisťuje štatút elity a odlišuje ho od netolerantnej spodiny.
 • Slniečkár pokladá každú knihu, v ktorej vystupujú iba bieli heterosexuálni ľudia, za nacistickú, a rád by po vzore Saturnina zriadil „kanceláriu pre uvádzanie románových príbehov na pravú mieru,“ pričom začne práve od románu Saturnin, lebo tuší, že slečna Barbora bola v skutočnosti černoška, ​​dr. Vlach moslim a pán Oulický homosexuál a preto je potrebné príslušne upraviť celý dej knihy.
 • Slniečkár je na prášky a rodovo úprimne šokovaný, keď Roman Joch zapochybuje, či nebolo chybou dať volebné právo ženám, lebo slniečkár je presvedčený, že volebné právo by mali mať všetci ľudia, liberálne a progresívne naprieč medzi skupinami všetkých doteraz známych aj neznámych pohlavných identít – samozrejme okrem tých, ktorí volili terajšieho premiéra.
 • Slniečkár usilovne študoval politológiu, históriu a právo na prestížnych západných univerzitách, preto pevne verí, že o osude jeho krajina rozhodujú občania pri pravidelných slobodných voľbách.
 • Slniečkár sa veselo zúčastňuje rôznych pochodov, kde ľudia vystrkujú holé zadky a mávajú nafukovacími penismi, váži si politické názory gay pornohercov, ale slová národ, vlastenectvo, otčina alebo kresťanská morálka považuje za vulgárne výrazy, ktoré by už ďalej nemali przniť slovník pokrokovej spoločnosti.
 • Slniečkár sa naozaj autenticky hnevá na imigrantov, ktorí znásilňujú, vraždia a terorizujú Európanov, pretože tým vzniká nežiadúci rozruch, komplikujúci snahu ticho a nenápadne, bez odporu pôvodných národov, zmeniť kultúrnu a etnickú tvár kontinentu masovým importom cudzincov.
 • Slniečkár pravdivú definíciu všetkého, čo v spoločnosti pomáha aktívne presadzovať, považuje za sprisahaneckú teóriu, takže vo výsledku bojuje za politiku, v ktorej existenciu sám neverí.
 • Slniečkár je zhnusený prejavom, v ktorom katolícky kňaz varuje pred nastupujúcou totalitou a považuje jeho kázne za šírenie poplašnej správy, začo na kňaza podá trestné oznámenie, lebo si dovolil myslieť a hovoriť inak, než je dovolené, čím slniečkár potvrdí oprávnenosť onoho varovanie pred totalitou – a šťastný, že sa zase preslávil v novinách, odchádza kázať vlastnú pravdu.
 • Slniečkárova pravda je to, čo sa zhoduje s cieľmi slniečkárskej politiky, či už je to pravda, polopravda alebo lož, a lož je všetko, čo sa nezhoduje s cieľmi slniečkárskej politiky.
 • Slniečkár nebojuje za práva menšín preto, že by mu na nich záležalo, ale pretože je to súčasť image lepšieho človeka a netuší, že mnohé menšiny o jeho arogantnú zhovievavú toleranciu nestoja a až sa stanú väčšinou, aj tak mu dajú cez hubu, pretože aj keď sám svoju identitu nenávidí, pre cudzincov rovnako ostane navždy bielym neveriacim psom.

 

Mgr. Tibor Hanuliak, PhDr.